Storytel

Dünyagöz Vakfı’ nın görme engelliler için sesli kitapların önemine dikkat çekmek üzere başlattığı proje, Storytel işbirliği ile okuyucuyla buluşuyor. Zamansız klasiklerden en çok okunan kitaplara kadar yüzlerce sesli kitabın yer aldığı Storytel sitesinde yer alan ilk kitabımız; Gülse Birsel’ in sesiyle hayat buldu. Eserleriyle Türk tiyatrosunu evrensel boyutlara ulaştıran usta yazar Haldun Taner’in hikayeleri 1948-1968 yılları arasında kaleme alınmış.10 hikayenin seslendirilmesi için 3 gün 10 saat boyunca stüdyoda kalan Birsel’in keyifli yorumu görme engellilerle de buluştu.

Ayrıca, Vakfımızın çıkardığı Meraklı Gözler Serisinin iki kitabı Hayvanlar Nasıl Görür? ve Gözler Güler Mi? de Fahrettin Sadıç’ ın neşeli seslendirmesiyle Storytel’ in raflarında yerini aldı.
https://www.storytel.com.tr web sitesinde satışa sunulan tüm kitaplarımızın geliri  görme engelli öğrencilerin yaşıtları gibi bilgiye erişimlerine olanak sağlamak amacıyla güncel kitapların braille baskıya dönüştürülmesi amacıyla kullanılıyor. 
Haldun Taner'den Seçme Hikayeler
Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinmek için Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.