Konuşan Kitaplar

2013 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Merkezi (GETEM) işbirliği ile sürdürdüğümüz “Konuşan Kitaplar” projesi Dünyagöz Hastanesi çalışanları, hastaları ve hasta yakınlarının kitap seslendirmesiyle başladı. Projemize katkı sunmak isteyen kurumlar ve gönüllü okuyucularımızla birlikte seslendirilen; hikâyeden romana, şiirden bilimsel makalelere kadar pek çok kitap GETEM’in portali üzerinden  görme engellilerle buluşmaya başladı.

Nasıl kitap seslendirebilirim?

Cep telefonlarınızda bulunan ses kayıt uygulamaları üzerinden kitap seslendirebilirsiniz. 5 dakikalık ses kayıt demosunu (herhangi bir metni seslendirebilirsiniz) info@dunyagozvakfi.org adresine gönderebilirsiniz.
Gönderdiğiniz demo kayıtlar GETEM tarafından sesin uygunluğu, okumanın akıcılığı, Türkçenin doğru kullanılması gibi kriterler gözönünde bulundurularak değerlendirilmektedir. Demosu onaylanan gönüllüler, www.getem.boun.edu.tr adresinde yer alan okunmamış kitaplar listesinden okumak istedikleri kitabı belirleyerek (4-5 seçenek) bize bildirebilirler. Seçilen kitabın 3 ayda bitirilerek GETEM’e teslim edilmesi gerekmektedir. 18 yaşın altındakilere projede yer verilmemektedir.Gönüllü Ol  
Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinmek için Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.