Akıllı Cihaz

Vakfımız; az gören ve görme engelli 300 lise ve üniversite öğrencisine “Akıllı Cihaz”larını dağıttı. Günlük yaşamlarında başkalarından bağımsız hareket etmeleri ve bilgiye erişimlerinde kolaylık sağlamak amacıyla dağıttığımız cihazlar tamamen görme engellilere yönelik tasarlanmış olup, renk bulma, renk tanıma, serbest navigasyon, OCR-sesli doküman okuyucu gibi özelliklere sahip.  “Gören Gönüller ” projesi ile görme engeli ve az gören lise-üniversite öğrencilerinin yaşadıkları zorluklarla ilgili toplumda  farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığımız proje kapsamında; görme engelli bireylerin bağımsız hareket etmelerini sağlayarak bilgiye ulaşımlarını kolaylaştırmak istedik.

Akıllı Cihazın Özellikleri

Tuşlu, dokunmatik ve sesle yönlendirme özelliklerinin yanısıra, serbest navigasyon, renk bulma, renk tanıma, OCR (evrak tarama ve okuma), barkod okuma, kontraslı büyüteç (az görenlere yönelik) ve SOS tuşu (alarm butonu) içermektedir.
Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinmek için Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.