Akıllı Cihaz Projesi | Dünyagöz Vakfı

Akıllı Cihaz Projesi

gören gönüller akıllı telefon projesi1

smartsys2

Vakfımız; az gören ve görme engelli 300 lise ve üniversite öğrencisine “Akıllı Cihaz”larını dağıttı.

Günlük yaşamlarında başkalarından bağımsız hareket etmeleri ve bilgiye erişimlerinde kolaylık sağlamak amacıyla dağıttığımız cihazlar tamamen görme engellilere yönelik tasarlanmış olup, renk bulma, renk tanıma, serbest navigasyon, OCR-sesli doküman okuyucu gibi özelliklere sahip.

Bağışlarınız Işık Olsun!

Herkesin Dünyasına Işık Olacağız” diyerek başladığımız çalışmalarımızla, bugüne kadar yaşlı, genç, çocuk demeden ülkemizin farklı coğrafyalarında yaşayan binlerce insanımızın dünyasına ve hayallerine dokunduk.

Şimdi de “Gören Gönüller ” projesi ile görme engeli ve az gören lise-üniversite öğrencilerinin yaşadıkları zorluklarla ilgili toplumda ciddi bir farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda Dünyagöz vakfı olarak, onların günlük yaşamlarında bağımsız hareket etmelerini sağlayan, ayrıca eğitimlerini de kolaylaştıran akıllı cihaz projesini başlattık.

Bağışlarınızla görme engelli öğrencileri hayatlarını kolaylaştıracak akıllı cihazlarla buluşturuyoruz.

Yeter ki Işık Olmak İste…
IŞIK yaz 5469’a SMS gönder

*Yardımlarınız SMS başına 5 tl ile ücretlendirilecektir.

Banka Hesap Bilgileri: Akbank Gayrettepe Ticari şube
Şube Kodu: 0789 / Hesap Numarası: 052007
IBAN NO: TR84 0004 60007 8988 8000 0520 07

Akıllı Cihazın Özellikleri

Cihaz özelliğinin yanısıra, serbest navigasyon, renk bulma, renk tanıma, OCR (evrak tarama ve okuma), barkod okuma, kontraslı büyüteç (az görenlere yönelik) ve SOS tuşu (alarm butonu) içermektedir. Tuşlu, dokunmatik ve sesle yönlendirme gibi üstün özellikler ile donatılmış bu telefonlar sayesinde az gören ve görme engellilerin hayatlarına ışık tutuyoruz.

Akıllı Cihaz Projesi PDF dökümanı için TIKLAYINIZ.